مقایسه کامپوزیت ونیر و لامینیت ونیر

مقایسه کامپوزیت ونیر و لامینیت ونیر
امروزه بسیاری از مراجعین به مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی جهت رفع بدشکلی و نامنظمی دندانها و بدلیل اینکه زمان طولانی درمان ارتودنسی از دامنه صبرشان خارج است، درخواست درمانهای زیبایی دارند و تقریباً بیشترین مساله ای که این گروه از بیماران را به چالش می کشد انتخاب بین کامپوزیت ونیر و لامینیت ونیر می باشد، و البته بسیاری از این دست بیماران هم اطلاع کافی از این دو نوع درمان ندارند.

بدین سبب در درجه اول وظیفه دندانپزشک این است که اطلاعات کافی و صحیح به بیماران بدهد و در نهایت این خود بیمار است که تصمیم می گیرد کدامیک از درمانها را انتخاب کند.

جنس لامینیت چینی است و می توان گفت که محصول مشترکی از همکاری لابراتوار و دندانپزشک می باشد. بدین معنی که دندان بوسیله دندانپزشک تراش داده شده، ولو به مقدار کم، و قالبگیری می گردد و توسط تکنسین لابراتوار ساخته می شود. در واقع این نوع درمان نیاز به حداقل دو جلسه کار روی دندانها دارد و در نتیجه هزینه بالاتری هم نسبت به کامپوزیت ونیر دارد. کامپوزیت های زیبایی مواد همرنگ دندان هستند که البته نسبت به مواد همرنگی که برای پرکردن دندانها استفاده می شوند فرمولاسیون متفاوتی دارند و در نتیجه سطح براق تر و صاف تری را پس از پایش به نمایش می گذارند.

در کامپوزیت ونیر در اکثر موارد نیاز به تراش دندانها نمی باشد و این مهم ترین مزیت آنها نسبت به لامینیت می باشد و در یک جلسه کار تمام می شود.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram