سفید کردن دندان با دستگاه لیزر

سفید کردن دندان با دستگاه لیزر

داشتن لبخند زیبا و زیبایی دندان ها هنگام خندیدن، مطمئنا خواسته تمام افراد است. اما اغلب پیش می آید که دندان ها دچار بدرنگی شوند و رنگدانه هایی روی آنها ایجاد گردد. برای حل این مشکل راه های متنوعی وجود دارد، بلیچینگ دندان یک درمان بسیار مناسب برای سفید کردن دندان ها است.

بلیچینگ دندان چیست؟

عمل بلیچینگ، درمانی است که به سفید کردن دندان و داشتن لبخند زیبا کمک می کند. در این روش از ماده پراکسید هیدروژن بعنوان ماده سفید کننده دندان استفاده می شود، این ماده با اکسید کردن رنگدانه های رسوب کرده میان هرم های مینایی، روی سفید شدن دندان تاثیر می گذارد. در گذشته اغلب افراد گمان می کردند که عمل بلیچینگ فقط مختص بازیگران و افراد مشهور است، اما امروزه این عمل توسط افراد زیادی انجام می شود.

عمل بلیچینگ معمولا به دو صورت بلیچینگ در منزل و بلیچینگ در مطب دندانپزشک با استفاده از دستگاه لیزر انجام می شود. هر دوی این روش ها موثر هستند و می توان شاهد نتیجه آنها بود، اما درجه سفید شدن دندان در بلیچینگ با دستگاه لیزر تا حدی بیشتر است. همچنین یکی از تفاوت های بارز این دو روش، هزینه انجام گیری آنها و مدت زمان انجام آن است.

بلیچینگ دندان

 

بلیچینگ در مطب با دستگاه لیزر

سفید کردن دندان، یکی از شاخه های اصلی دندانپزشکی با لیزر است. برای آغاز عمل بلیچینگ دندان ، ابتدا باید ژل یا گارد محافظ را روی لثه قرار داد، سپس ماده سفید کننده دندان به صورت مستقیم روی دندان ها گذاشته می شود. در ادامه با استفاده از لیزر، ماده سفید کننده دندان را گرم می کنند تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود و همچنین بلیچینگ سریع تر انجام گیرد. در بلیچینگ از ژل پراکسید هیدروژن به عنوان ماده سفید کننده استفاده می کنند، این ماده بسیار قوی است و نتایج شگفت انگیزی دارد. ژل پراکسید هیدروژن با لیزر فعال می شود و نتایج آنی را به همراه دارد، دندانپزشکان معمولا از ژل پراکسید هیدروژن با غلظت 25 تا 40 درصد استفاده می کنند. با توجه به غلظت بالای این ماده، باید بسیار محتاط عمل کرد تا از آسیب دیدن لب ها، لثه ها و دیگر بافت های دهان جلوگیری شود.

بلیچینگ دندان

مزیت های بلیچینگ در مطب

موادی که برای سفید کردن دندان در بلیچینگ خانگی استفاده می شوند، قدرت کمتری نسبت به عامل بلیچینگ استفاده شده در مطب دارند. گرچه تاثیر بلیچینگ در منزل مناسب است و نتایج حیرت آوری دارد، اما درجه سفید شدن دندان در روش استفاده از دستگاه لیزر بسیار بیشتر است. علت آن هم نیز بالا بودن میزان غلظت مواد سفید کننده دندانپزشکی است، این مواد حاوی پراکسید هیدروژن با غلظت 15 تا 43 درصد هستند.

از مواد سفید کننده دندان که برای بلیچینگ خانگی تجویز می شوند، معمولا باید 4 هفته استفاده کرد و همچنین باید روزانه حداقل دو ساعت و یا شب ها هنگام خواب روی دندان گذاشته شوند. اما در بلیچینگ در مطب دندانپزشک، ماده سفید کننده به صورت مستقیم روی سطح دندان قرار می گیرد و با گرما، نور و لیزر روی آن کار می شود تا در نهایت کمتر از شصت دقیقه اثر آن نمایان شود. همین سبب شده است که بلیچینگ با دستگاه لیزر، سریعترین درمان برای سفید کردن دندان باشد که در عین حال بسیار موثر نیز می باشد.

در صورتی که تمایل به سفید شدن قابل توجه دندان ها داشته باشید، باید این عمل را طی چندین جلسه انجام دهید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram