نکاتی جالب درباره لبخند زدن

نکاتی جالب درباره لبخند زدن

خنده باعث افزایش قدرت یادگیری می شود. در بررسی های انجام شده متوجه شدیم که خنده یک نوع تخلیه روانی است. لبخند همیشگی سرکوب را رها می سازد. داشتن دندان های ردیف و منظم لبخند هالیوودی را به شما تقدیم می کند. لبخند زیبا در شاداب نشان دادن چهره افراد و به خصوص زنان نقش بسیار مهمی ایفا می کند. یک سری نکات در خصوص لبخند وجود دارد که شاید تا بحال نمی دانستید با ما همراه باشید.

 لبخند لزوما به جک و لطیفه ارتباطی ندارد!

در ابتدا این طور به نظر می رسد که تنها در صورت وجود جک و لطیفه باید خندید. در بررسی های انجام شده در این خصوص مشخص شد که انسان ها در صحبت با دوستانشان بیش از همیشه می خندند و شاید در این بین هیچ لطیفه ای نیز تعریف نشده باشد! این موضوع مشخص می سازد که خنده یک نوع ارتباط گیری بوده است و نه تنها یک واکنش!

مغز انسان خنده های واقعی و طبیعی را از نوع تصنعی آن به درستی تشخیص می دهد. مغز انسان به محض شنیدن صدای خنده شروع به تحلیل نموده و تلاش می کند میزان طبیعی بودن خنده را شناسایی نماید.

لبخند

مسری بودن خنده!

از یک سری از مغزها در آزمایشگاه نمونه برداری شد و مشخص شد که لبخند و خنده واگیردار است. مغز فرد به محض شنیدن صدای خنده شروع به تغییر حالت داده و وارد موج خنده می شود. اگر فردی دارای واکنش قوی تری نسبت به دیگران در حوزه لبخند باشد قطعا می تواند تحلیل بهتری بر روی تمایز خنده عمدی نسبت به طبیعی داشته باشد. اگر بخواهیم مهم ترین عامل خنده را بررسی نماییم می توان به آشنایان اشاره نمود. در واقع آشنا بودن با فرد سبب می شود که میزان خنده بیشتر شود. وقتی قرار است با یک فرد کمدین معاشرت نمایید خودبخود مسایل عنوان شده توسط او بسیار خنده دارتر میشود.

خندیدن سبب تقویت روابط با دیگران می شود، زوج هایی که بیشتر می خندند در نهایت از روابط خود احساس رضایت بیشتری دارند، این موضوع نشان می دهد که خنده در واقع یک حس رضایت است. داشتن خنده همیشگی در حد روتین برای لذت بردن از زندگی ضروری است. خنده کمک می کند میزان روابط دیگران به درستی سنجیده شود. هرچه خنده زیباتر باشد تاثیر بیشتری بر روی روابط ها می گذارد، فلسفه به وجود آمدن اصلاح طرح لبخند برگرفته از مزایای لبخند است.

لبخند

برای لبخند زدن وقت شناس باشید!

عموما در مکالمات تلفنی خنده به صورتی تنظیم می شود که در انتهای هر جمله اتفاق بیفتد. سوال بزرگی که همیشه در ذهن ها نقش می بندد: چطور یک کمدین درست در زمانی که همه افراد می خندند جلوی خنده خود را می گیرد؟! از جذاب بودن خنده نمی توان گذشت، آیا واقعا خنده باعث می شود کسی عاشق شود؟ زنان و مردان به روحیه شوخ طبع بیش از سایر مسائل اهمیت می دهند. مبرهن است که یک کمدین هرگز نمی تواند همه افراد از تمام دنیا با هر فرهنگی را بخنداند اما به هر حال بعضی از مسائل سبب می شود که مردم بیشتر بخندند.

جنبه های روانشناسی بسیار زیادی در خصوص خنده وجود دارد که هر یک در جایگاه خود از اهمیت خاصی برخوردار است. برای بانوان هیچ آرایشی به اندازه لبخند همیشگی نمی تواند در زیباتر نشان دادنشان نقش داشته باشد، وجود دندان های یک دست با رنگ تمیز سبب بالاتر رفتن اعتماد به نفس و خنده بیشتر می شود. گاه دیده می شود که افراد از داشتن دندان هایی با فرم بد از خندیدن فرار می کنند، وجود متدهای اصلاح طرح لبخند این مشکلات را به سادگی حل می کند.

لبخند
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram