ترمیم دندان های جلو

ترمیم دندان های جلو

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش های ترمیم دندان های جلو آشنا نمائیم. دندان های جلو یکی از صدمه پذیرترین عضوها در صورت می باشند، که در حوادثی مانند تصادف، ضربه، عدم رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان و خوردن مواد غذایی سفت و سخت آسیب می بینند. برای جلوگیری از آسیب دیدن دندان باید از قرار گرفتن در معرض موارد گفته شده اجتناب کرد. در صورتی که به هر دلیلی دندان ها دچار آسیب هایی مانند شکستگی، لب پریدگی شدند یا این که فرد دندان هایی نامرتب داشته باشد، می تواند به دندان پزشک مراجعه  نماید. روش های دندانپزشکی ترمیمی  و زیبایی با توجه به سطح آسیب دندان متفاوت می باشند. که در ادامه متن شما را با روش های ترمیم دندان های جلو آشنا خواهیم نمود.

فرم دادن دندان‌ها

دندان های برخی افراد به دلیل صدماتی مانند ضربه یا تصادف دچار لب پریدگی می شوند. گاهی این آسیب به حدی نیست که به روش های سخت و پر هزینه نیاز داشته باشد، بلکه به کمک روش های آسان تر و ارزان تری مانند فرم دادن به دندان ها می توانیم شکل ظاهری آن را به حالت طبیعی خود بازگردانیم. در این روش ما می توانیم به کمک دستگاه های مخصوص تراش دندانپزشکی به آسانی و بدون درد، لبه های نامرتب و تیز دندان ها را صاف کنیم.  با کمک این عملیات دندانپزشکی زیبایی می توانیم سبب افزایش اعتماد به نفس فرد شویم.

ترمیم دندان های جلو با کامپازیت

اگر شکستگی دندان های جلو بزرگ باشد و ما با فرآیند های دندانپزشکی ترمیمی جزئی نتوانیم اقدام به ترمیم دندان های جلو نمائیم، باید با کمک پروسه های پیشرفته تری اقدام به درمان آسیب های ایجاد شده و ترمیم دندان های جلو نماییم. یکی از روش های ترمیم دندان های جلو در سطوح پیشرفته تر از تراشیدن سطحی دندان، ترمیم دندان های جلو با کامپوزیت می باشد. در این روش بافت دندان را تا جایی که بافت سالم حفظ شود می تراشند. این روش درد زیادی ندارد. حتی نیازی به استفاده از داروی بی حسی نیز ندارد. برای انجام این پروسه درمانی، فقط یک روز زمان کافی می باشد. البته بعد از انجام این روش ترمیمی، باید روش های حفظ سلامتی و بهداشت دهان را به خوبی به فرد آموزش داد. همین طور باید از فرد خواسته شود به صورت دوره ای حدود 6 ماه یک بار برای معاینات و تمیز کردن کامپوزیت به دندان پزشک مراجعه نمایند.

ترمیم دندان های جلو

ترمیم دندان های جلو به کمک لامینیت و روکش‌

گاهی اوقات شکستگی دندان به گونه ای است که تاج دندان فرد از بین رفته است و ما نمی توانیم با اقدامات و پروسیجرهایی مانند کامپوزیت مشکل فرد را حل نمائیم. زیرا سطح بزرگ تری از دندان از دست رفته است و فقط سطح کمی از آن باقی مانده است، که ما می توانیم به کمک روشی مانند لمینت آسیب ایجاد شده را جبران نماییم و به ترمیم دندان های جلو بپردازیم. برای این کار ابتدا دندانپزشک، عصب دندانی که سطح کمی از آن باقی مانده است را معاینه نموده و بعد از اطمینان از سالم بودن عصب دندان،  با کمک پست و کر آن را بازسازی می نماید. سپس به کمک روکش ها روی دندان را می پوشاند.

ترمیم دندان های جلو


هزینه لازم برای ترمیم دندان های جلو 

هزینه لازم برای انجام روش های ترمیم دندان های جلو با توجه به سطح آسیب و روش مورد نیاز برای ترمیم متفاوت می باشن. هرچه آسیب دیدگی دندان زیاد باشد و به روش های پشرفته تری نیاز باشد، هزینه لازم برای ترمیم بیشتر می شود.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram