بهترین روش برای سفید کردن دندان

بهترین روش برای سفید کردن دندان

داشتن دندان های سفید، درخشنده و مرتب اهمیت زیادی دارد چرا که موجب زیبایی شما و در نهایت بالا بردن اعتماد به نفس می شود و به همین دلیل است که در دندانپزشکی برای زیبایی از روش های مختلفی استفاده می شود، یکی از این روش ها سفید کردن دندان است، این روش یکی از بهترین راه ها برای سفید کردن دندان ها و بخشیدن درخشندگی به آنها است، که موجب زیبایی لبخند شما نیز خواهد شد، به همین دلیل است که استفاده از بلیچینگ دندان رایج شده است و طرفدارانی را پیدا کرده است، این روش برای سفید کردن دندان ها به راحتی توسط دندانپزشک انجام می گیرد ولی نیاز به تخصص و تجربه دارد تا حداکثر سفیدی را برای دندان های شما به ارمغان بیاورد.

مهم ترین روش بلیچینگ دندان

بلیچینگ از مهم ترین روش ها برای سفید کردن دندان ها می باشد، در این روش به منظور سفید کردن دندان ها از مواد مخصوصی استفاده می کنند، این مواد (مانند پراکسید هیدروژن) خاصیت اکسید کنندگی دارند و طی واکنش شیمیایی، مولکول های نسوج دندان، دچار تجزیه می شود و در واقع با از بین رفتن این رنگدانه ها، دندان سفیدی خود را باز می یابد، در این روش هیچ مادهٔ اضافی که در دیگر روشهای سفید کردن استفاده می شود به ساختار دندان ها اضافه نخواهد شد، از آنجا که مواد شیمیایی توانایی نفوذ به مینای دندان را دارند رنگیزه های رسوب کرده را نیز می توانند از بین ببرند و حتی با نفوذ به عاج دندان ها بعد از مدتی آن ها را نیز سفید می کنند.

نکته ای که باید در مورد این روش به آن توجه شود، این است که زمانی که فقط رنگ دندان تغییر کرده است می توان از بلیچینگ استفاده کرد، اگر دندان شما معیوب باشد یا دچار پوسیدگی شود نیاز به روش های ترمیمی دیگری دارد، در واقع اگر ساختمان دندان شکل و ساختمان مناسب و سالمی داشته باشد از بلیچینگ استفاده می شود.

بلیچینگ دندان

دو روش سفید کردن دندان ها با بلیچینگ

به طور کلی می توانیم به دو روش اشاره کنیم:

  1. در این روش که به سفید کردن دندان در خانه (home bleaching) مشهور است، ابتدا دندانپزشک از فک پایین و بالای شما قالب گیری می کند و بعد از آماده شدن قالب ها در جلسه بعد آن ها را به شما تحویل می دهد، این قالب ها شفاف هستند و فضای خالی آنها با مواد لازم بلیچینگ پر می شود و این مواد نیز به شما داده می شوند که باید قالب را به همراه مواد سفید کننده طبق توصیه های دندانپزشک بر روی دندان ها قرار دهید.
  2. روش دوم در مطب (office bleaching) انجام می گیرد، در این روش ابتدا از لثه ها با استفاده از مواد مخصوص محافظت می گردد و سپس موادی که برای بلیچینگ کاربرد دارند در غلظت بالا بر روی دندان ها قرار داده می شوند، سپس این ماده به وسیله محرک های شیمیایی، نور و یا گرما فعال می شود و دندان ها سفید می شوند.
بلیچینگ دندان

میزان ماندگاری بلیچینگ 

تکرار بلیچینگ برای ماندگاری سفیدی همیشگی دندانها لازم است، اما برای حفظ آن بعد از بلیچینگ لازم است بهداشت دهان رعایت شود و به رژیم غذایی نیز توجه شود که کم تر از نوشیدنی ها و غذاهایی استفاده گردد که دارای رنگدانه هستند و می توانند رنگ دندان ها را تغییر دهند.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram