عوارض اصلاح لبخند

عوارض اصلاح لبخند

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از خندیدن در عموم خجالت می کشید و همیشه آرزوی داشتن دندان هایی زیبا و مرتب را دارید عمل زیبایی طرح لبخند می تواند مشکل شما را حل نماید و شما را در داشتن لبخندی زیبا یاری دهد.

عمل زیبایی اصلاح طرح لبخند چیست؟

طرح لبخند یک عمل زیبایی در شاخه دندانپزشکی به حساب می آید، برای اصلاح طرح لبخند عمل های ترمیمی بر روی دندان ها، فک و لثه صورت می گیرند تا شخص به یک لبخند زیبا و به اصطلاح لبخند هالیوودی دست پیدا کند. معمولاً انجام خدمات دندان پزشکی به دو شاخه ترمیمی و زیبایی تقسیم می شود، شاخه ترمیمی به منظور حفظ سلامت بهداشت دهان و دندان ضروری بوده و معمولاً عوارض آن از فوایدش کمتر به چشم می آید، اما شاخه زیبایی علاوه بر ترمیم دندان ها به زیبایی آن ها نیز بها می دهد حالا می خواهیم ببینیم آیا عمل های زیبایی دندان دارای عوارض هستند یا خیر؟

طرح لبخند

مراحل انجام اصلاح 

برای انجام اصلاح لبخند در ابتدا باید با بهترین دندانپزشک زیبایی مشاوره خود را انجام دهید و از اول عکس پایانی کار دندان های خود را بخواهید. اما مراحل درمانی این روش عبارت هستند از:

  1. انجام ارتودنسی: این مرحله یکی از ابتدایی ترین کارهای زیبایی دندان می باشد که به منظور مرتب شدن و هم ردیف شدن دندان ها صورت می گیرد.

  1. سفید کردن دندان ها: قطعاً یکی از ملاک های زیبایی هر دندانی سفیدی و درخشندگی آن می باشد، پس در انجام عمل  لبخند یکی از مراحل انجام کار سفید کردن دندان ها می باشد.
  2. کاشت دندان: قطعاً اگر جای یک یا چند تا از دندان های شما خالی باشد از زیبایی لبخند شما می کاهد پس برای انجام اصلاح لبخند یکی از ضروری ترین کارها انجام کاشت دندان به جای دندان های کشیده شده می باشد.
طرح لبخند
  1. پر کردن دندان ها: این عمل بیشتر یک روش ترمیمی محسوب می گردد تا زیبایی، اما برای زیبایی دهان و دندان و اصلاح لبخند ابتدا باید دندان هایی سالم داشته باشیم.

عوارض مراحل اجرایی این عمل

  1. مرحله ارتودنسی: یکی از عوارض این مرحله در انجام اصلاح لبخند این می باشد که گاهی به دلیل کوچک بودن فک بیمار دندان ها بر روی هم سوار شده و ظاهری نامناسب به دندان های شما می دهند، برای رفع این مشکل باید چند دندان از دندان های بیمار کشیده شود، و این یعنی بیمار چند عدد از دندان های سالم و کارآمد خود را از دست خواهد داد و از طرفی دیگر چون برای انجام ارتودنسی براکت ها بر روی دندان قرار می گیرند در طی دوره ارتودنسی نظافت دندان ها به سختی انجام شده و به راحتی جرم و پلاک لابه لای براکت تجمع پیدا می کند و این عمل باعث تغییر رنگ و پوسیدگی دندان ها می شود.
  2. مرحله سفید کردن دندان ها: دندان ها معمولاً به دلیل تجمع جرم و پلاک تغییر رنگ می دهند و با روش های مختلفی از جمله بلیچینگ انجام می شود، اما چون برای سفید کردن دندان ها از مواد شیمیایی استفاده می کنند این مواد به مرور زمان به مینای دندان نفوذ کرده و استقامت دندان را دربرابر پوسیدگی بسیار کم می کند، در نتیجه دندان ها زودتر دچار پوسیدگی می شوند.

  1. کاشت دندان: کاشت دندان عوارض دائمی خاصی را به دنبال ندارد تنها به دلیل نفوذ دندان کاشته شده در پایه لثه ممکن است تا چند هفته اول پس از انجام کاشت، دندان های مجاور دندان کاشت شده لق شده اما بعد از چند هفته لثه مقاوم می شود و دندان ها به حالت قبل باز می گردند.
  2. پر کردن دندان ها: این روش یکی از روش های ترمیمی دندان است و معمولاً درون دندان را با مواد جیوه ای پر می کنند و عده ای بر این باورند که این مواد جیوه ای به بدن آسیب می رسانند اما در واقع هنوز این نظریه به اثبات نرسیده هست و پزشکان معتقدند این مواد هیچ ضرری برای بدن ندارد.
طرح لبخند
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram