تفاوت سفید کردن دندان با جرم گیری

تفاوت سفید کردن دندان با جرم گیری

بسیاری از افراد تفاوت بین دو روش رایج برای تمیز سازی دندان یعنی سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان و جرم گیری را نمی دانند. در این مقاله به بررسی دو تکنیک پر کاربرد به منظور تمیز کردن دندان ها پرداخته ایم. این نوشته می کوشد به سؤالات مخاطبین در مورد این دو روش پاسخ دهد و تمرکز اصلی نویسنده در مورد روش ناشناخته‌تر یعنی روش سفید کردن دندان یا بلیچینگ است. با این مقاله همراه باشید تا مسیر درست برای داشتن لبخندی زیبا را پیدا کنید.

راه حل لبخندی زیبا

اگر چه عمدتاً تغییر رنگ دندان ها در سنین بالا رخ می دهد ولی چه بسیار افرادی که به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در سنین پایین هم با این مشکل روبرو هستند. توصیه بهترین متخصص زیبایی دندان برای عدم مواجهه با این مشکل در قدم اول پیشگیری از بروز آن با رعایت بهداشت دندان ها و مسواک زدن به موقع است. ولی به طور طبیعی بعضی افراد علی رغم رعایت تمام موارد به دلایل مختلف از جمله جنس خاص دندان هایشان با این مشکل روبرو می شوند. نکته مهم این است که این جرم چسبیده به دندان ها با مسواک زدن پاک نخواهد شد و باید به دنبال راهکاری کارسازتر بود. برای رفع این مشکل متخصصین دندانپزشکی دو راه کار عمده به کار می برند که در ادامه با هم مقایسه می شوند.

سفید کردن دندان

تفاوت سفید کردن دندان و جرم گیری

در روش جرم گیری دندان ها علم دندانپزشکی زیبایی به کمک ابزارهایی مخصوص و با تکنیکی کاملا مکانیکی اضافات موجود بر روی دندانها که انباشته شده اند را بر می دارد. همچنین دندان پزشکان از ابزارهای آلتراسونیک نیز به منظور پاک کردن پلاک ها از روی دندان استفاده می کنند.

در مقابل، روش سفید کردن دندان یا بلیچینگ یک روش ترکیبی است که در آن دندان پزشک علاوه بر استفاده از ادوات مکانیکی، از مواد شیمیایی نیز بهره می برد. در روش سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان بر خلاف روش جرم گیری رنگ نهایی دندان نسبتاً سفید تر از رنگ طبیعی دندان ها می شود. در حقیقت ماده استفاده شده در روش سفید کردن دندان ها با نفوذ کردن در جرم های چسبیده به دندان موجب تغییر رنگ دانه های آنها از زرد و نارنجی به سفید می شود.

جزئیات بیشتر سفید کردن دندان

سفید کردن دندان در 90 درصد موارد با موفقیت همراه خواهد بود. اگر بر روی دندان خود روشهای درمانی ریشه ای انجام داده اید ناچار هستید از روش بلیچینگ غیر زنده استفاده کنید تا بتوانید داخل دندان خود را سفید کنید. ولی اگر این عملیات بر روی دندان شما انجام نشده و تنها پلاک های حاصل از مواد خوراکی مثل چای و قهوه و کشیدن سیگار بر روی دندانتان است، از روش زنده می توانید استفاده کنید.

سفید کردن دندان

روش بلیچینگ هم مانند دیگر روش سفید کردن دندان یعنی جرم گیری یک روش دائمی نیست و در بازه های زمانی خاصی می بایست تکرار شود. معمولا سفیدی دندان حاصل از روش بلیچینگ بسته به رعایت نکات بهداشتی و استفاده کمتر از مواد تشدید کننده جرم های دندان تا یکسال و بیشتر باقی خواهد ماند. ماده اصلی استفاده شده در روش سفید کردن دندان یا بلیچینگ، پر اکسید هیدروژن است که موجب واکنش با جرم ها و تغییر رنگ آنها می شود. معمولا کیفیت نهایی دندان ها در روش بلیچینگ قابل پیش بینی نیست و همه چیز به این بستگی دارد که جنس دندان های شما به این روش جواب بدهد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram