چه کسانی نباید دندان هایشان را ایمپلنت کنند؟

چه کسانی نباید دندان هایشان را ایمپلنت کنند
امروز قصد داریم در خصوص ایمپلنت دندان کمی تخصصی تر صحبت نماییم. شاید برای بسیاری از افراد سؤال باشد که ایمپلنت دندان برای چه افرادی مناسب است و یا چه افرادی نمی توانند به سراغ ایمپلنت دندان بروند. متن زیر در پاسخ به سؤال شما ارائه شده است.

چه کسانی نباید دندان هایشان را ایمپلنت نمایند؟

دقت نمایید که چیزی به اسم ممنوعیت ایمپلنت دندان برای هیچ رده سنی و یا شرایط خاص اعلام نشده است اما این موضوع به این معنی نیست که بدون در نظر گرفتن یک سری اصول بتوان ایمپلنت دندان را اعمال نمود. به طور کلی ایمپلنت قبل از 18 سالگی توصیه نمی شود و این موضوع به این دلیل است که رشد فک و استخوان آن کامل نشده و شاید در سنین بالاتر به مشکل بربخوریم. مورد دیگری که در ایمپلنت می بایست بررسی نمود بیماری های خاص است. در واقع افرادی که دارای بیماری دیابت بوده و یا دچار بیماری قلبی هستند می بایست قبل از اقدام به ایمپلنت توسط آزمایش های اعلام شده از سوی پزشک به دقت این موضوع را بررسی نماید، خاطر نشان می سازیم این بیماری ها منع ایمپلنت ندارد! تنها می بایست کمی دقیق تر و علمی تر دنباله روی شود. پس از انجام ایمپلنت فرد می بایست به طور مرتب و البته طبق زمان تعیین شده به دندانپزشکی ترمیمی مراجعه نموده و از وضعیت کاشت دندان خود مطمئن شود.
موضوع مهم دیگر در خصوص ایمپلنت رعایت بهداشت است. اگر فکر می کنید رعایت بهداشت از حوصله و یا زمان شما خارج است ایمپلنت نکنید! این توصیه بارها و بارها از پزشکان شنیده می شود و در واقع تاکید بر موضوع رعایت بهداشت دارد.
ایمپلنت دندان

تصورات اشتباه در ایمپلنت دندان

گاهی دیده می شود فرد دارای دندان طبیعی بوده و دندان او با عمل ترمیم می توانید مدت قابل توجهی مورد استفاده قرار بگیرد اما اصرار به ایمپلنت دندان دارد. دقت نمایید که پیشرفت علم هرچقدر هم باشد هرگز نمی تواند جایگزین دندان طبیعی شما بشود. شما زمانی می بایست به سراغ ایمپلنت دندان بروید که مطمئن شوید فضای خالی دارید و در واقع دندان طبیعی شما عمر خود را کرده است، ایمپلنت دندان راه حل آخر است و هرگز نباید با اصرار بی مورد دندان اصلی خود را از دست بدهید. عموماً جنس دندان طبیعی بسیار سازگار تر از دندان های مصنوعی و کشات شده بوده و حفظ نسج دندان طبیعی یکی از واجبات محسوب خواهد شد.

ایمپلنت دندان

اطلاعات تکمیلی ایمپلنت دندان

در دندانپزشکی زیبایی موارد دیگری دیده می شود که شاید کمی استفاده از کاشت دندان را دشوار نموده و یا به تعویق بیندازد. دقت نمایید که در این عمل در ابتدا می بایست پایه از طریق جراحی وارد لثه شود، این پایه می بایست با استخوان لثه یکپارچه سازی شود این موضوع را در نظر داشته باشید که عمل یکپارچه سازی نیاز به استخوان کافی و سالم دارد بنابراین اگر استخوان فک بیمار از لحاظ ضخامت و سلامت دچار نقص باشد می بایست وارد روال دیگری از عمل شد.
در چنین مواردی گاه استفاده از ایمپلنت غیر ممکن است، به این دلیل است که پس از مدتی قطعاً دچار لقی شده و عملاً نتیجه مناسب نخواهد بود. موضوع بعدی که بسیار دیده می شود ترس بیمار از جراحی است. بر طبق بررسی های انجام شده توسط پزشکان مختلف ایمپلنت در مرحله جراحی حتی از جراحی دندان عقل به مراتب ساده تر و یا حداقل کم دردسر تر می باشد. دقت نمایید که شما در استفاده از ایمپلنت می بایست نکات بسیاری را بررسی نمایید. عموماً ایمپلنت یکی از روش های روتین و بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

ایمپلنت دندان
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram