لبخند زیبا چه عوارض جبران ناپذیری دارد؟

لبخند زیبا چه عوارض جبران ناپذیری دارد

لبخند یکی از عوامل بسیار مؤثر در زیباسازی چهره و جذابیت آن است. در این راستا افراد بسیاری به دنبال اصلاح طرح لبخند خود هستند تا بتوانند از طریق رفع عیوب دندان ها، فک و لثه به لبخندی زیبا دست یابند؛ اما آیا قبل از اصلاح لبخند خود به عوارض این امر توجهی شده است؟

اصلاح طرح لبخند برای رسیدن به لبخند هالیوودی

از زمانی که دیده شد بازیگران هالیوودی با گذاشتن روکشی بسیار زیبا و مرتب بر روی دندان هایشان، لبخندی زیبا و جذاب دارند؛ بسیاری از افراد به دنبال اصلاح و زیباسازی دندان های خود افتاده و خواستار اصلاح طرح لبخندشان شده اند؛ اما زمانی که افراد بسیاری به دلیل هزینه های بالای دندانپزشکی زیبایی به جای مراجعه به افراد متخصص و کاردان به مراکز تجربی و کم سابقه مراجعه می کنند تا بتوانند علاوه بر رسیدن به خواسته خود هزینه های کمتری را برای این امر متحمل شوند، جای تأسف دارد! چرا که این افراد وارد راهی اشتباه می شوند که باید مدت زمان طولانی تاوان آن را بپردازند و حتی گاه عوارضی جبران ناپذیر را باید تا آخر عمر تحمل کنند؛ اما این امر را نیز خاطرنشان کنیم که اصلاح طرح لبخند حتی در نزد افراد حاذق نیز عوارضی را بر جای خواهد گذاشت که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد.

اصلاح طرح لبخند

مهم ترین عوارض اصلاح طرح لبخند چیست؟

یکی از مهم ترین عوارض اصلاح طرح لبخند ایجاد پلاک روی دندان ها و پوسیدگی زود هنگام دندان هاست. از آنجایی که یکی از روش های اصلاح طرح لبخند، مرتب کردن دندان ها می باشد؛ لذا گاها دندانپزشک باید دندان های فرد را تراش بدهد که این امر سبب از بین رفتن مینای دندان و همچنین کاهش استحکام آن می شود که در این صورت با گذاشتن براکت بر روی دندان ها امکان شستشوی کامل آن ها از بین رفته و در نتیجه فرد به زودی با پوسیدگی دندان هایش مواجه می شود.

استفاده از بلیچینگ و پوسیدگی دندان ها نیز از دیگر عوارض اصلاح طرح لبخند است. این ماده شیمیایی بسیار قوی برای سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد که آسیب های جبران ناپذیری را از قبیل ایجاد حساسیت های دندانی، کاهش استحکام دندان و همچنین پوسیدگی دندان ها ایجاد می کند.

به کار بردن لمینت دندان نیز از جمله عوامل مؤثر در پوسیدگی دندان و ایجاد عوارض در اصلاح طرح لبخند است.

برخی از افراد برای اصلاح و زیباسازی طرح لبخند خود به ارتودنسی دندان هایشان نیاز مبرم دارند، از جمله عوارض این کار این است که می تواند باز هم به پوسیدگی دندان ها منجر شود چراکه در طی انجام ارتودنسی تمیز کردن دندان ها بسیار دشوار است و اگر به خوبی از آن ها مراقبت نشود در نهایت با تجمع جرم و پلاک روی دندان ها شاهد پوسیدگی آن ها می باشید.

اصلاح طرح لبخند

کاهش عوارض اصلاح طرح لبخند

قطعاً هر عملی بر روی اندام بدن می تواند عوارض خود را بر جای بگذارد و اصلاح طرح لبخند نیز نمی تواند از این امر مستثنی باشد؛ اما در صورتی که اصلاح لبخند توسط پزشکان متبحر و کاردان و باتجربه در این زمینه انجام شود قطعاً می تواند با مهارت بیشتری انجام شود و در نتیجه عوارض آن کاهش یافته و یا حتی به صفر برسد. از این رو توصیه می شود حتماً قبل از هر اقدامی برای زیباسازی طرح لبخند خود، به دنبال دندانپزشک باسابقه در این زمینه باشید تا علاوه بر زیباسازی هر چه بیشتر لبخند خود از عوارض آن در امان باشید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram