دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست

داشتن دندان های زیبا و در کنار آن داشتن لبخندی جذاب و دلنشین یکی از تأثیرگذارترین عوامل در بالا بردن اعتماد به نفس است. دندانپزشکی زیبایی این امکان را فراهم نموده است تا افرادی که به هر دلیلی دندان های نامرتب و خراب دارند و یا به دلیل مشکلات فک و لثه از داشتن لبخند زیبا محرومند؛ بتوانند عیوب خود را برطرف کرده و با داشتن زیباترین لبخندها دوباره به اعتماد به نفس خود دست یابند.

اصلاح طرح لبخند از جمله امور دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

یکی از مهم ترین عملکردهای دندانپزشکی، اصلاح دندان، فک و لثه به اصلاح طرح لبخند افراد متقاضی می باشد. در این راستا از این حرفه برای امور مختلفی از جمله مرتب کردن و سفید کردن دندان ها، استفاده از لمینت و روکش برای زیباتر کردن جلوه آن ها و همچنین عمل جراحی بر روی لثه و فک برای کسانی که می خواهند لبخندی زیبا و به اصطلاح طرح لبخند هالیوودی داشته باشند، استفاده می شود.

درمان عیوب دندان ها از طریق مختلف

دندان، یکی از اعضای بسیار مهم بدن انسان است که مراقبت از آن و ترمیم عیوبش برای بقای آن و زیبایی صورت فرد بسیار حائز اهمیت است. از این رو می توان با مراجعه به دندانپزشک حاذق و استفاده از علم و تخصص دندانپزشکی ترمیمی به رفع عیوب دندان های خود پرداخت. خوشبخاته علم دندانپزشکی علاوه بر حفظ سلامت دهان و دندان افراد جامعه می تواند به زیباسازی ظاهر دندان ها و رفع عیوب آن ها نیز کمک شایانی کند. از جمله روشی که دندانپزشکی زیبایی برای درمان دندان های آسیب دیده افراد ایجاد کرده است ترمیم و زیباسازی می باشد؛ با استفاده از آن می توان به درمان تغییر رنگ های دندانی، از بین بردن فاصله های دندانی، مرتب کردن دندان ها، افزایش طول دندان ها، ترمیم بدنه دندان های شکسته و پوسیده و... پرداخت.

دندانپزشکی زیبایی

جایگزینی دائمی دندان ها به کمک روش های مختلف

یکی از کارهای مهم و قابل توجه که توسط دندانپزشکی انجام می شود، ایمپلنت و یا جایگزینی دندان است که اگر با مهارت و به خوبی کار گذاشته شود می تواند فرد را تا آخر عمرش از مشکل بی دندانی رهایی دهد. در این روش، دندانپزشک ابتدا در جای خالی دندان از دست داده شده و بر روی لثه ریشه ای مصنوعی از جنس تیتانیوم کار می گذارد و به فرد مهلتی 1 تا 6 ماهه می دهد تا اطراف ریشه مصنوعی را استخوانی در بر بگیرد و امکان کشیدن روکش بر روی آن را فراهم کند. این مرحله را اصطلاحاً جراحی برای ایمپلنت می نامند.

با توجه به شرایط مکانی دندان کار گذاشته شده و اینکه طی چه مدت در اطراف ریشه استخوان رشد می کند، پزشک دست به کاری نمی زند تا آنکه شرایط مساعد شود و بتواند روی ریشه را روکش بکشد. برای انجام ایمپلنت بهتر است علاوه بر دندانپزشک از یک جراح لثه نیز برای مرحله اول یا همان جراحی کمک گرفته شود تا درمان ایمپلنت با دقت عمل بهتری انجام شده و طول عمر بیشتری را داشته باشد. در مورد هزینه ایمپلنت نیز خوب است بدانید که این عمل هزینه ثابتی ندارد و از آنجایی که دارای برندها و روش های مختلف درمانی است، قیمت نهایی آن نیز دستخوش تغییرات بسیاری می شود. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشته باشید که شرایط سلامت و نوع دندانی که ایمپلنت می کنید نیز در قیمت این عمل دندانپزشکی و ترمیمی مؤثر است.

دندانپزشکی زیبایی

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:
دکتر زهره افرادی، فلوشیپ زیبایی، مسترشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان

نشانی مطب: تهران، ظفر، بین نفت و مدرس، روبروی بیمارستان علی اصغر، بالای داروخانه مخصوص، پلاک 238، طبقه 3، واحد 9
تلفن تماس: 26400787

ساعات پذیرش:
یکشنه ها و سه شنبه ها از ساعت 10:00 الی 13:00
دوشنبه ها از ساعت 14:00 الی 19:30
Instagram